Створення одягу – творчий, кропітка праця, яка має на увазі наявність у модельєра відповідних знань і навичок. Як жодне будівництво будівлі не може обійтися без проектування, так і пошиття одягу починається зі створення ескізу. Як навчитися малювати ескізи моделей одягу, які існують техніки виконання, які використовуються матеріали і т. Д. – Про все це і піде мова далі.

Створення ескізу – найважливіший етап в моделюванні одягу
Модельєр, що працює над ескізом, ретельно опрацьовує майбутній силует, підбирає найбільш прийнятну колірну базу. Але крім цього, створюючи образ нового одягу, він постійно тримає в голові образ людини, для якого ця модель підійде найкращим чином. Тобто, його вік, стать, особливості статури. Також важливе значення мають напрямки в моді, що панують на даний момент, – неактуальні ескізи нікому не цікаві.
Переоцінити значимість ескізів неможливо – адже саме по ним конструктори створюють викрійки, а технологи винаходять способи обробки швів вироби.
Ескізи одягу виконують 2 основні функції:
- Продумування ідеї і винахід конкретної моделі на папері.
- Розробка покрокової інструкції з метою втілення дизайнерської думки в відчутну річ.
Як намалювати ескізи моделей одягу?
Створення ескізів – досить клопітка заняття. Щоб впоратися з ним на відмінно, необхідно дотримуватися певні рекомендації і черговість дій, розроблені модельєрами багато років тому, але не втратили своєї актуальності і до сих пір.

Підготовка матеріалів та інструментів
Вам знадобляться:
- Олівець – найкраще марки Н (їм найзручніше робити легкі контурні штрихи, які при необхідності можна поправити ластиком).
- Щільна біла папір.
- Якісний ластик.
- Що завгодно для розцвічування ескізу – маркери, фарби, чорнило та ін.
Після цього необхідно вибрати позу для моделі ескізу. Є багато варіантів – сидять, що згинаються, що йдуть – тобто, все що завгодно, щоб представити одяг в найвигіднішому світлі. Для новачка в цій справі, звичайно, краще за все почати з малювання моделей стоять або йдуть по подіуму.

створення начерку
Спершу в технічний ескіз моделі одягу необхідно внести основні пропорції людського тіла:
- Аркуш паперу кладеться вертикально, промальовується стрімка вертикальна лінія, відзначаються точки у верхній і нижній кордонів.
- Вертикальна лінія розділяється на 8 рівних частин, що позначають межі голови, лінію плечей, грудей, талії, стегон, колін, литок, ступень.
- Позначається область таза у вигляді рівностороннього квадрата трохи нижче середини вертикальної лінії. Потім промальовується торс і плечі – стандартно ширина плечей дорівнює ширині стегон, якщо ескіз створюється для конкретної людини, то слід відобразити особливості саме його статури.
- На завершення накреслення ескізу позначається шия, голова, ноги, ступні і руки (лікті повинні приблизно розташовуватися на рівні талії).

Не завжди потрібно зображення всього тулуба, наприклад, якщо створюється ескіз блузки, то досить накидати тільки верхню частину силуету.
Створення моделі одягу
Спочатку треба уявити, як буде виглядати одяг в реальності – продумати її фасон і довжину. Після цього можна приступати до її малювання на папері:
- Виконується загальний начерк одягу – її довжина і силует. Тонкими лініями позначаються напрямки складок тканини.
- Промальовувалися деталі – чіткими лініями визначаються основні елементи, а контурними – місця їх пришивання до одягу. Слід продумати горловину, виріз, комір, застібку, пояс, кишені і т. Д.

- Візерунки і принти. Спочатку промальовується загальний контур вироби, потім малюється сітка, кожна клітинка якої може залишитися любо порожній або наповнитися бажаним,
обводяться жирним чорним маркером, непотрібні – видаляються. Важливо грамотно позначити відтінки: на глибоких складках треба використовувати більш темні відтінки, добреЗагальні поради при створенні ескізу моделі одягу
- Не варто особливо трудитися над промальовуванням рис обличчя, якщо до створюваного нарядом не передбачається якогось особливого макіяжу.
- Волосся також краще зображати у вигляді декількох ліній, щоб не відволікати уваги від головного – одягу.
- Не варто зображувати надмірно худий силует, оскільки ми малюємо ескізи моделей одягу з метою подальшого їх пошиття для реальних людей, а серед них більшість не відрізняються модельними параметрами.
- Легше уявити, а, отже, і зобразити майбутню одяг, маючи перед очима тканину, з якої планується пошиття.
- Промальовувати текстуру тканини досить складно, тому це варто робити тільки після освоєння азів і придбання необхідної практики моделювання.
Що краще: ескізи моделей одягу олівцем або використання спеціальних технологій?
Крім традиційного способу моделювання одягу за допомогою паперу і простого олівця, є і альтернативний – скористатися сучасними технологіями. Можна поступити наступним чином:- В інтернеті вибрати і завантажити шаблони моделей для ескізів одягу. Там можна знайти безліч різноманітних варіантів форм і положень моделей – повних жінок, дітей, чоловіків і т. Д.
- Зробити малюнок за допомогою сподобалася фігури моделі в якомусь журналі – необхідно просто обвести її контури.
Цей варіант дозволить підвищити продуктивність роботи і уникнути помилок при дотриманні пропорції тіла. Однак багато модельєрів, як досвідчені, так і початківці по старинці воліють брати участь у створенні свого «дітища» від початку до кінця.Використання досягнень цивілізації позбавляє модельєра значної частини творчості. Це те саме що спроби заміни звичайної книги на електронну. Звичайно, вона більш функціональна і зручна, але не може замінити насолоди від перегортання паперових сторінок, відчуття таємниці, яка присутня в кожній «класичної» книзі. Так що кожен сам повинен вирішити, яким шляхом піти.Де взяти ідеї для створення ескізів одягу?
Успіх створення ескізу багато в чому визначається самою ідеєю, закладеної в нього. Не варто думати, що всі імениті модельєри створюють свої колекції, грунтуючись лише на власних ідеях. Як правило, нові колекції – це дещо спотворена імітація старих або комбінування основних деталей різних стилів в одному вбранні. Це зовсім не означає, що треба займатися плагіатом, але отримати натхнення можна завдяки наступним способам:- Стилізувати одяг під певний історичний стиль – готику, рококо, давньогрецький, єгипетський і т. Д.
- Стилізувати створюваний наряд під будь-якої національний костюм – російська, німецька, китайська та ін.
- В даний час більшість модельєрів працює в одному з наступних напрямків створення одягу: романтіческій- спортівний- мілітарі- етніческій- сафарі морской- деловой- повседневний- етніческій- хиппи- панк- конструктівний- вестерн. Для цих стилів можна використовувати ідеї минулих часів або поєднувати цікаві характерні риси.
- Отримати натхнення можна і в сучасній моді, яку можна споглядати на модних показах. Це найбільш актуальні речі, які ще довгий час не вийдуть з моди. При бажанні створювати одяг дуже корисно спостерігати за модними показами і вивчати тематичні журнали.
- Найчастіше для натхнення використовуються живі форми – черепашки, квіти, тварини, листочки, комахи, водорості, риби і багато іншого. Модельєр – це художник, здатний переосмислити будь-яку біоформи і втілити основні ідеї в формі забарвлення, конструкції і ін. В модний одяг.
Коментарі
Дописати коментар